Blog

Założenie firmy w Hiszpanii


Założenie firmy w Hiszpanii jest procesem wymagającym pewnych formalności i procedur. Poniżej znajdziesz ogólny przewodnik krok po kroku, jak to zrobić:

1. Wybór struktury prawnej firmy

Hiszpania oferuje kilka rodzajów struktur prawnych firm, takich jak Sociedad Anónima (SA), Sociedad de Responsabilidad Limitada (SL), Sociedad Limitada de Formación Sucesiva (SLFS), czy Sociedad Limitada Nueva Empresa (SLNE), Autónomo (Empresario Individual). Wybór zależy od wielu czynników, takich jak kapitał początkowy, liczba założycieli, odpowiedzialność finansowa i inne. Warto skonsultować się z prawnikiem lub doradcą podatkowym w celu wyboru odpowiedniej struktury.

2. Rejestracja firmy


Musisz zarejestrować swoją firmę w Centralnym Rejestrze Przedsiębiorców (Registro Mercantil Central) oraz w lokalnym Rejestrze Przedsiębiorców w miejscu, gdzie będzie działać twoja firma.

3. Wybór nazwy firmy


Musisz wybrać unikalną nazwę dla swojej firmy, która nie jest już używana przez inną firmę. To jest często pierwszy krok w procesie rejestracji firmy.

4. Określenie kapitału początkowego


W zależności od wybranej struktury prawnej, będziesz musiał określić kapitał początkowy firmy i wpłacić go na konto bankowe firmy. Minimalny kapitał początkowy może się różnić w zależności od wybranej struktury.

5. Załatwienie formalności prawnych


To obejmuje podpisanie umowy spółki (w przypadku SA) lub statutów spółki (w przypadku SL), sporządzenie protokołów zebrania założycieli, oraz innych dokumentów niezbędnych do rejestracji firmy.


Jeśli nie jesteś obywatelem Hiszpanii, będziesz musiał uzyskać numer identyfikacyjny dla obcokrajowców (NIE), który jest niezbędny do prowadzenia działalności gospodarczej w Hiszpanii.

Projekt bez nazwy (10)
Projekt bez nazwy (2)
Blog

Opłacenie podatku i zarejestrowanie

Będziesz musiał uiścić podatek od rozpoczęcia działalności (Impuesto de Transmisiones Patrimoniales y Actos Jurídicos Documentados) oraz zarejestrować swoją firmę w miejscowym Urzędzie Skarbowym i otrzymać numer identyfikacji podatkowej (CIF – Código de Identificación Fiscal).

Impuesto de Transmisiones Patrimoniales y Actos Jurídicos Documentados

CIF - Código de Identificación Fiscal

Podsumowanie

To ogólny przewodnik po procesie zakładania firmy w Hiszpanii. Jednak proces może być bardziej skomplikowany, a wymagane dokumenty i procedury mogą się różnić w zależności od wybranej struktury prawnej i lokalizacji firmy. Dlatego warto skonsultować się z prawnikiem lub doradcą podatkowym, którzy pomogą ci w pełnym procesie rejestracji firmy.

Jesteśmy tu po to aby zaoszczedzić Twój czas

Kontakt

Social Media

Copyright © Traduce 2023 | Wszelkie prawa zastrzeżone